- Vifter og kjøler
- Tre ulike hastigheter
- Drives med USB
Liten og effektiv bordvifte med luftkjøling som avkjøler og vifter behagelig. Den innebygde viften og luftkjøleren drives med USB og er perfekt å ha på skrivebordet ved siden av datamaskinen.
Bordviften bruker vann som kjøleelement, noe som gjør at den avkjøler bedre enn en vanlig vifte. Fyll det lille vannkaret og la det kalde vannet absorberes av kjøleelementet inne i bordviften. Når luften vifter gjennom kjøleelementet, gir det meget behagelig og sval luft.
Du kan også få bordviften til å spre en fin vanntåke som fukter luften. Vanntåken gir høyere luftfuktighet i rommet og bidrar til et bedre arbeidsmiljø.
Koble bordviften i datamaskinens USB-uttak og hold inne ON-knappen i 2 sekunder for å sette i gang viften. Viften starter alltid på laveste hastighet, men du kan enkelt veksle mellom lav, middels og høy hastighet ved å trykke flere ganger på vifteknappen.
Når viften er på, kan du trykke på ON-knappen en gang til for å sette i gang vanntåken. Trykk på ON-knappen en gang til for å få vanntåken til å spres i intervaller på 4 sekunder. Trykk enda en gang på knappen for å slå av vanntåken. Dersom du holder ON-knappen inne i 2 sekunder, slår du av hele bordviften.
Før du bruker bordviften: Fyll vannkaret med 250 ml vann og vent i ca. 3 minutter, slik at kjølelementet rekker å absorbere vannet. Fyll deretter med ytterligere 250 ml vann. Bruk helst destillert vann for å unngå kalkavleiringer.
Tips! Bruk en USB-veggadapter (kjøpes separat), slik at du også kan koble til bordviften og bruke luftkjølingen på andre steder og i andre rom. OBS! Luftkjøleren bør ikke brukes sammen med essensielle oljer eller parfymer.
Mål: 17 cm x 17 cm x 18 cm.
Strømforsyning: USB (5V, 1A)
Ledninglengde: 100 cm.
Effekt: 4W.